Ciuperci jeco, Ciuperci intregi sau feliate de buna calitate

ciuperci jeco

Ciuperci jeco Conținutul Participarea a fost extrem de numeroasă, nu mai puţin de de concurenţi intrând în cursa pentru medalii. Miza a fost extrem de mare, deoarece ocupanţii primelor 3 locuri de la fiecare categorie de vârstă vor putea participa gratuit la una din următoarele competiţii: Campionatul Mondial, Campionatul European sau Campionatul Uniunii Europene. Ca şi la precedentele ediţii, sportivii pregătiţi de antrenorii ACS Logismart Sibiu, Corina şi Daniel Moldovan, s-au comportat bine, unii dintre aceştia realizând performanţe deosebite.

Deşi nu a pornit din postura de favoritǎ, Andreea Cosman a dominat clar categoria fetelor de 16 ani, obţinând titlul suprem, cu 8,5 puncte din 9 posibile.

Ca un bonus, Andreea a câştigat medalia de argint atât la proba de şah rapid cât şi la proba de blitz.

La categoria fete, 10 ani, Nicoleta Bǎcanu s-a clasat pe locul al doilea ciuperci jeco proba de ciuperci jeco, iar Maria Ileanǎ pe locul 9 la proba de dezlegǎri pentru fetele de 14 ani.

Nici băieţii nu au fost mai prejos, la categoria 12 ani George Ileanǎ fiind în permanenţă în lupta pentru medalii, deşi la final s-a clasat pe poziţia a 5-a, iar Traian Mihǎlţan a obţinut locul 2 la proba de dezlegǎri.

La categoria bǎieţi, 8 ani, cel mai bine s-a descurcat Victor Kovacs, care a fost aproape de obţinerea unei medalii la şahul rapid, iar ceilalţi coechipieri ai sǎi, Emanuel Tutelea, Andrei Ciuperci jeco, Cezar Branga şi Alex Cuciureanu, aflaţi la prima lor finalǎ, au reuşit multe victorii contra unor adversari mai bine cotaţi decât ei.

La succesul copiilor au contribuit Consiliul Local Sibiu, prin Casa de Ciuperci jeco a Municipiului Sibiu, care a facilitat deplasarea ciuperci jeco şi antrenorilor la acest campionat, Direcţia Judeţeană pentru Tineret şi Sport Sibiu, prin sprijinul acordat organizării turneelor locale absolut ciuperci jeco în pregătirea sportivilor şi promovarea şahului sibian, Biblioteca Judeţeană Astra Sibiu, precum şi sponsorul clubului nostru, SC Etex Trade SRL Sibiu.